Get Adobe Flash player
Domov Detské knižnice

Milé kolegyne "deckárky"!

(Ak som práve urazila nejakého kolegu "deckára", hlboko sa ospravedlňujem, ale doposiaľ som žiadneho nestretla.)

Iste ste už zažili pocit, napríklad po kvalitnom seminári, že odtiaľ odchádzate nabité energiou a novými nápadmi. Seminárov, ktoré sa venujú práci s detskými čitateľmi, nie je veľa, a ak aj sú, nie každá z Vás má možnosť zúčastniť sa ho. Keďže nám chýba priestor, kde by sme sa mohli vzájomne a bez byrokratických prieťahov, či časových nárokov stretávať, vytvorili nám pracovníci Infolibu podstránku Detské knižnice. (Za čo naozaj veľmi pekne ďakujem.)

Podstránka by sa mala stať miestom našich virtuálnych porád, seminárov, názorov a diskusií. Tu by ste mali nájsť nielen kontakty na iné kolegyne z detských oddelení, ale aj metodické návody Vami overených podujatí, nové nápady, tipy na prácu s deťmi a v neposlednom rade aj pomoc s problémom, s ktorým si nebudete vedieť rady.

To je, pravda, zatiaľ len moja predstava. Dúfam však, že medzi Vami nájdem kopec spriaznených duší, ktorým detskí čitatelia nie sú ľahostajní. Verím, že budete ochotné podeliť sa so svojimi skúsenosťami a že spoločnými silami vytvoríme virtuálnu liaheň knihovníckych inšpirácií nielen pre ostatné kolegyne, ale aj pre nás samé.

Gabriela Futová,
Knižnica P.O.Hviezdoslava v Prešove

Vaše názory, nápady, prípadne otázky posielajte na Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. .