Verzia 1.5.26 Do knižnice
Kto sú detské knižnice?
Lenka Škutová
Všeličo - Kto sú detské knižnice?

Lenka ŠkutováPrezývka: Keď nehnevám, tak ma volá pani vedúca Lenčiatko :)

Domovská knižnica: Turčianska knižnica v Martine

Ako (som sa dostala do knižnice): Jedného teplého augustového dňa som prešla pracovným pohovorom. Keď som bola nezamestnaná, túžila som robiť v knižnici. A o pár mesiacov sa to stalo. Náhody neexistujú.

Bútľavá (vŕba): Myslím, že som pre kamarátky hocikedy a našťastie tiež jednu vŕbu mám.

Čítam, čítaš ... Skoro stále – pri raňajkách, cestou do práce a z práce, po práci alebo pred spaním.  Bola som vďačným detským i teenegerským čitateľom a tiež návštevníkom knižnice.  Keďže som chodila do istej knižnice, kde boli moderné knihy skôr zázrak, každá návšteva knižnice bola o prekvapení, či  nájdem vo svojom kútičku ďalší diel alebo niečo čo som ešte nečítala.  Čítam historické romány, životopisné prózy, fantasy, dobrodružnú literatúru.

Posledná úprava Pondelok, 22 Apríl 2013 12:59
 
Viera Némethová
Všeličo - Kto sú detské knižnice?

Viera NémethováPrezývka: Verka, Vierča, Veruška

Domovská knižnica: Miestna knižnica Petržalka

Ako (som sa dostala do knižnice): Začnem obligátnym klišé: Od malička som túžila stať sa knihovníčkou. Do kníh som povpisovala čísla, vyrobila preukazy pre mojich súrodencov a sťažovala sa mame, ak nechceli do mojej malej knižnice v spodnej časti nášho sekretára chodiť aspoň dva krát za deň. Na
knihovnícku školu som ma, žiaľ, neprijali a tak som sa stala kníhkupkyňou.
Dva roky po skončení školy som začala chodiť na VŠ a skončila som odbor Učiteľstvo všeobecnovzdelávacích predmetov. Niekoľko rokov som pracovala v banke a po skončení materskej dovolenky s mojim tretím synom som si mohla zhodou šťastných okolností splniť svoj detský sen.

Posledná úprava Utorok, 02 Apríl 2013 15:09
 
Petra Motyčková
Všeličo - Kto sú detské knižnice?
Petra MotyčkováPrezývka: Len také bežné Peťa, Peťulka, Peťulda, Peťúšik, Peťka - tie zdrobneniny hlavne vtedy, keď niekto niečo chce Smile.

Domovská knižnica: Verejná knižnica Michala Rešetku v Trenčíne

Ako (som sa dostala do knižnice): Poslala som životopis a čuduj sa svete - vybrali si ma.

Bútľavá (vŕba): Sú pre mňa rodina, priatelia a moje skvelé kolegyne, no zároveň sa ňou snažím byť aj ja - vždy, keď ma niekto potrebuje - nech už je to kedykoľvek a kdekoľvek.

Posledná úprava Pondelok, 04 Marec 2013 17:09
 
Renáta Filková
Všeličo - Kto sú detské knižnice?

Renáta FilkováPrezývka: žiadna

Domovská knižnica: Knižnica Józsefa Szinnyeiho v Komárne

Ako (som sa dostala do knižnice): Asi osud, keď som si ako žiačka končiaca ZŠ napísala do kolónky druhá škola: knihovnícka, určila svoje povolanie. Síce som vyštudovala gymnázium a potom pedagogiku, aj tak moje cesty po rokoch viedli do knižnice :).

Posledná úprava Štvrtok, 21 Február 2013 14:07
 
Ľubica Adámiková
Všeličo - Kto sú detské knižnice?
Ľubica AdámikováPrezývka: Nikdy som žiadnu nemala.

Domovská knižnica: Verejná knižnica Michala Rešetku v Trenčíne

Ako (som sa dostala do knižnice): Knihy ma sprevádzajú celým životom, a tak som sa akosi prirodzene prihlásila na ŠKIŠ, ktorá práve ponúkala nové študijné odbory. Praxovala som v knižnici na detskom oddelení a tak i moja dizertačná práca bola na tému Práca s deťmi. Žiaľ, po skončení školy nemali pre mňa nikde voľné miesto, a tak ma osud zavial do úplne iných pracovných sfér. O to viac si to teraz vychutnávam :-D.

Posledná úprava Štvrtok, 07 Február 2013 16:47
 
Začiatok
12


Stránka 1 z 2
 Banner Stand Factory . hyaluronic