Get Adobe Flash player
Domov Detské knižnice Kto sú detské knižnice? Renáta Korbová

Renáta Korbová

Renáta KorbováPrezývka:
Neviem o žiadnej

Domovská knižnica:
Spišská knižnica - Spišská Nová Ves

Ako (som sa dostala do knižnice): Ako čitateľ so Školskou sovou Pavlou (moja prvá knižka z knižnice), ktorú som vrátila prečítanú hneď na druhý deň ; ako knihovník - po stredoškolských štúdiách.

Bútľavá (vŕba): Sú ňou moji najbližší - 2 synovia, manžel a dobrí priatelia.

Čítam, čítaš ...: Rada a veľa.

Detskí (čitatelia): Inšpirácia, motivácia, dobíjanie energie, veľa radosti...

Energiu (dobíjam ako?): Problémy resetujem v prírode a v rámci cestovania.

Filozofia (životná): Teším sa z maličkostí, viem, že čím "platíš", to sa ti vráti.

Generačné (zaujímavosti): ???

Herectvo (v detskej knižnici): Milujem marionety, maňušky... a tak sa hráme ; dramatické umenie mám veľmi rada aj ako divák - naj zážitok - Stavovské divadlo - Praha - Revízor.

Iniciatívy: Všetky zmysluplné - robiť, tvoriť, žiť...

Jablko (padá alebo nepadá ďaleko?): ...padá.

Katastrofa (v knižnici - čo bolo, alebo je): Ak ľudia prestávajú čítať, ak sa knižnica stáva antikvariátom - nenakupuje nové knihy a ak v knižnici vládne anarchia.

Lákadlá: Nepoznané krajiny.

Myšlienka: „Človek sa musí prekonávať, aby zvíťazil sám nad sebou."(E. Roosveltová)

Nakopnutie (toto ma dokáže vyhecovať): Paradoxne - neúspech ; nechám sa rada nakopnúť ľuďmi, ktorí VEDIA robiť, to čo robia a robia to radi.

Obľúbená kniha: Široká paleta... a tá ktorú v danej chvíli čítam a neviem sa od nej odtrhnúť, svetová klasika, ale aj knihy Dominika Dána, Zápisník Nicholasa Sparksa...

Predstava (môže byť aj nesplniteľná): Snívam, snívaš, snívame...

Radosť (mi urobí...): Krásny kvietok, detský úsmev, úspechy mojich detí - vlastných aj knižničných a ... milujem situačný humor...

Stretnutie (s kým, s čím by ma naozaj nadchlo): Možno s mojimi dávnymi predkami, ktorých som nestihla spoznať (a tým by som možno vedela odpovedať na otázku o generačných zaujímavostiach?).

Tajnosti (čo o mne vie málokto): Som detailista.

Umenie (žiť): Vážim si skromnosť, múdrosť a tých, čo vedia dodržať slovo. Smejem sa závistlivcom.

Vtipný (zážitok): "PERLIČKY" mojich detských čitateľov : ...prosím si ryšavú jalovicu... Strýco a more... Domček, domček, prestri sa..., teta, máte nejakú rovnomernú knihu - napísala nejaká Nataša... Smile Mám ich zapísané celé strany a čítam si ich vždy, keď mám pocit, že to ide dolu vodou Frown.

Zázraky (okolo mňa): Takt a slušnosť, nezištná pomoc, rovnaká vlnová dĺžka s ľuďmi - funguje to aj na diaľku - overené!!! ... úprimný úsmev uhundraného indivídua..............................