Get Adobe Flash player
Domov Do knižnice 2 Informácie pre súťažiacich

Informácie pre súťažiacich

Ticho! Smejeme sa - zborník

Zborník najlepších kreslených vtipov o knižniciach a čítaní, ktoré boli témou výtvarnej súťaže Ticho! Smejeme sa kampane Do knižnice 2 - Nakazení čítaním (rok 2012). Zborník bol v roku 2013 vytvorený aj v tlačenej podobe, výtlačky sa nachádzajú v Slovenskej národnej knižnici.
Príjemnú zábavu.

Ticho! Smejeme sa 

(Súbor je vo formáte pdf)

Keď ešte v telke nebolo sto programov - zborník

Zborník najlepších rozhovorov detí a študentov so seniormi, ktoré boli témou súťaže Keď ešte v telke nebolo sto programov kampane Do knižnice 2 - Nakazení čítaním (rok 2012). Rozhovory boli venované Medzinárodnému roku aktívneho starnutia a solidarity medzi generáciami. Zborník bol v roku 2013 vytvorený aj v tlačenej podobe, výtlačky sa nachádzajú v Slovenskej národnej knižnici.
Príjemné čítanie.

Keď ešte v telke nebolo sto programov...

(Súbor je vo formáte pdf) 

Keď ešte v telke nebolo sto programov... - rozhovor na inšpiráciu

Keď ešte v telke nebolo sto programovV rámci kampane Do knižnice 2 - Nakazení čítaním prešovská knihovníčka Lenka Bartošová pripravila nesúťažný rozhovor so seniorom ako motiváciu k literárnej súťaži Keď ešte v telke nebolo sto programov...
Prajeme príjemné čítanie.

Keď sa vnuk dedom stane

Pána Ziburu a jeho vnuka Jakuba som stretla v knižnici, kde pracujem. Počas práce som mala možnosť vidieť ľudské, medzigeneračné spolužitie medzi nimi, formovanie Jakubovej osobnosti a budovanie jeho hodnôt vďaka dedovi, ktorý je pre neho vzorom, oporou. Pri rozhovore s pánom Ziburom ma na prvý pohľad upútal jeho všeobecný rozhľad, životná múdrosť a nesmierne krásny zmysel pre humor.

Súťaže

Fotografická súťaž
PRISTIHNUTÍ PRI ČÍTANÍ

Literárna súťaž
KEĎ EŠTE V TELKE NEBOLO STO PROGRAMOV...

Výtvarná súťaž
TICHO! SMEJEME SA

Výtvarná súťaž
NAKAZENÍ ČÍTANÍM 

 Cynthia Couyoumjian