Get Adobe Flash player
Domov Čítajme si

Čítajme si 2013 - nový rekord

logo ldi36 321 detí sa zapojilo do Čítajme si... v roku 2013

Dňa 4. júna 2013 v čase od 9:00 do 15:00 sa zrealizoval už 6. ročník najpočetnejšieho detského čitateľského maratónu "Čítajme si..." Do podujatia sa prihlásilo 168 regionálnych a školských knižníc a škôl z celého Slovenska a čítalo v ňom 36 321 detí, čím sa prekonal rekord z minulého roku. Podujatie bolo opätovne cielené na deti od 6 do 15 rokov, ktoré navštevujú základné školy, osemročné stredné školy a gymnáziá.

Každoročné prekonávanie rekordu je len formou, prostredníctvom ktorej chce organizátor podujatia, Linka detskej istoty, dosiahnuť cieľ projektu - podporiť čítanie u detí, podporiť návštevy knižníc a zároveň poukázať na význam literatúry pre detského čitateľa.

Prehľad ročníkov projektu „Čítajme si":

Čítajme si - nový rekord

logo_ldi31.5.2012 v čase od 9.00h do 15.00h sa konal 5.ročník 6-hodinového detského čitateľského maratónu, do ktorého sa zapojili deti z viacerých miest Slovenska.

Každé z 35 542 čítajúcich detí prečítalo jednu stránku z detskej knižky. Týmto počtom sa deťom podarilo prekonať minuloročný rekord v čítaní.
Každoročné prekonávanie rekordu je len formou, prostredníctvom ktorej chce organizátor dosiahnuť cieľ projektu - podporiť čítanie u detí, podporiť návštevy knižníc a zároveň poukázať na význam literatúry pre detského čitateľa. Prehľad ročníkov projektu „Čítajme si" V roku 2008 sa zúčastnilo projektu 2 912 detí.

Čítajme si 2012

logo_ldiVo štvrtok 31. mája 2012 sa opäť spolu pokúsime prekonať rekord vo verejnom čítaní detí. Hoci bude lákavé "prebiť" minuloročný rekord, nie je podstatné, či sa nám to podarí - cieľom projektu totiž je podporiť čítanie u detí a zároveň poukázať na význam literatúry pre detského čitateľa.

Projekt sa realizuje 6-hodinovým čitateľským maratónom, do ktorého sú zapojené deti z viacerých miest Slovenska. V určený deň budú deti po celom Slovensku čítať knihu, ktorej titul vyberú miestni partneri - knižnice/školy. Každý zapojený detský čitateľ prečíta jednu stranu.