Domov Čítajme si Informácie Čítajme si 2012

Čítajme si 2012

logo_ldiVo štvrtok 31. mája 2012 sa opäť spolu pokúsime prekonať rekord vo verejnom čítaní detí. Hoci bude lákavé "prebiť" minuloročný rekord, nie je podstatné, či sa nám to podarí - cieľom projektu totiž je podporiť čítanie u detí a zároveň poukázať na význam literatúry pre detského čitateľa.

Projekt sa realizuje 6-hodinovým čitateľským maratónom, do ktorého sú zapojené deti z viacerých miest Slovenska. V určený deň budú deti po celom Slovensku čítať knihu, ktorej titul vyberú miestni partneri - knižnice/školy. Každý zapojený detský čitateľ prečíta jednu stranu.

Simultánne čítanie bude vo všetkých mestách Slovenska prebiehať v ten istý deň 31. 5. 2012 a v presne určenom čase od 09.00 do 15.00. (viac v Manuáli, ktorý nájdete na stiahnutie v dolnej časti stránky)

Mnohé knižnice majú veľmi dobrý vzťah so školami a vedia presvedčiť školy, aby sa projektu zúčastnili. Pokiaľ sa rozhodnete projekt podporiť, budeme veľmi radi. Čítať sa môže v knižniciach, v školských knižniciach a na iných vhodných miestach, ktoré určí miestny partner (napr. kultúrny dom, miestny úrad a pod.).

Ak máte záujem podieľať sa na tomto projekte,
prosím pošlite nám vyplnenú návratku.

Kontakt: 116111sk[@]gmail.com, 02-5292-7518
Poštová adresa: Linka detskej istoty pri SV UNICEF, Nám.SNP 13, P.O.Box 52, 810 00 Bratislava

Materiály na stiahnutie:
- Prihláška/Návratka pre Čítajme si 2012 (.doc) »»
- Manuál projektu Čítajme si 2012 (.doc) »»

Čoskoro doplníme:
- Prezenčná listina na zapísanie čítajúcich detí (.pdf)
- Listina Svedkov rekordu Čítajme si 2011 (.pdf)
- Plagát A4 "Čítajme si 2011" pre knižnice (.pdf)

Zdroj: www.unicef.sk