Verzia 1.5.26 Do knižnice
O knižniciach a čítaní
Vianočná knižka sa otvára 2013
Všeličo - O knižniciach a čítaní

Vianočná knižkaKnižnica pre mládež mesta Košice opäť pripravila pre svojich čitateľov sériu vianočných podujatí zameraných na podporu čítania pod názvom Vianočná knižka sa otvára.

Projekt, ktorý prebieha každoročne vo všetkých pobočkách knižnice prináša pre čitateľov okrem stretnutí s tvorcami detskej literatúry aj množstvo sprievodných rozprávkových, zábavných i vzdelávacích podujatí. Aktuálny ročník projektu bude trvať od 2.decembra do 18.decembra 2013.

Posledná úprava Streda, 04 December 2013 16:40

Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice - vyhodnotenie

medz den skolskych knVyhodnotenie 9. ročníka súťaže

„Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice" k Medzinárodnému dňu školských knižníc 28. októbra 2013

Dňa 16. septembra 2013 vyhlásila Slovenská pedagogická knižnica v Bratislave 9. ročník súťaže „Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice" k Medzinárodnému dňu školských knižníc 28.októbra 2013 na tému Školské knižnice: Brána do života (School Libraries: Doorways to Life).

Do súťaže sa prihlásilo 340 školských knižníc s celkovým počtom 60 604 účastníkov podujatí, z toho
274 školských knižnícv základných školách a  66 školských knižníc v stredných školách.

1. miesto získala Základná škola s materskou školou, Lutiše – 150 bodov

Posledná úprava Pondelok, 25 November 2013 10:50

Medzinárodný mesiac školských knižníc

Medzinárodný deň školských knižnícBratislava, 17. 10. 2013

T l a č o v á  s p r á v a

Medzinárodný mesiac školských knižníc 2013 a Medzinárodný deň školských knižníc

Slovenská pedagogická knižnica si Vás dovoľuje informovať, že pri príležitosti Medzinárodného mesiaca školských knižníc 2013 a Medzinárodného dňa školských knižníc vyhlásila tri projekty na podporu
a rozvoj čitateľskej gramotnosti.

Číta celá rodina 2013
Všeličo - O knižniciach a čítaní

Číta celá rodina Košice 2013   Knižnica pre mládež mesta Košice pripravila 3. ročník literárneho festivalu Číta celá rodina, ktorý bude prebiehať v dňoch od 24.10. do 26.10.2013. Súčasťou festivalu je slávnostné otvorenie novej knižnice v Kasárňach/Kulturpark na Kukučínovej ulici č.2 v Košiciach, ktorej súčasťou bude aj Múzeum detskej knihy. Festival Číta celá rodina je zameraný na podporu čítania a čítania v rodinách.

Špecifikom festivalu je jeho rodinný charakter umocnený aj prítomnosťou rodinných príslušníkov jednotlivých tvorcov kníh. So svojimi ratolesťami príde  napríklad Petra Nagyová-Džerengová, Silvester Lavrík, Dušan Taragel, Juraj Šebesta či Ivona Březinová jedna z najčítanejších českých autoriek pre deti a mládež.

Čo ma štve na detskom knihovníctve
Všeličo - O knižniciach a čítaní

Máme za sebou 6. ročník súťažnej prehliadky knižničných podujatí pre deti. Téma Humor v detskej literatúre bola náročná, ale aj tak bolo veselo. Neveselo mi však bolo, keď sme si s kolegynkami detskými knihovníčkami vymieňali skúsenosti. Vtedy tieto inokedy nadšené baby zosmutneli, iskra v očiach zhasla...

Kto sú vlastne detské knihovníčky?

Posledná úprava Štvrtok, 26 September 2013 18:05

Začiatok