Verzia 1.5.26 Do knižnice
Z knižnice do kina
Všeličo - O knižniciach a čítaní

logo_kmkeKe? pred desiatimi rokmi vyšla kniha Barborkino kino, ani sama jej autorka, košická spisovate?ka Jana Bodnárová netušila, ?o všetko ?ou spôsobí. Dobrodružstvá malej filmárky priniesli de?om zaujímavé ?itate?ské zážitky, knihovní?ku Evu Janušovú z Knižnice pre mládež mesta Košice (KMK) inšpirovali k nápadu zorganizova? sú?až a tá zvýšila záujem detí o knihy.

Počas celého tohtoročného apríla súťažiaci - čitatelia všetkých dvadsiatich šiestich pobočiek KMK - mali za úlohu uhádnuť aspoň tri názvy filmov, ktoré natočili podľa detských kníh.
„Zapojilo sa tristo detí z celého mesta a úlohu všetky splnili. Samozrejme, najčastejšie spomínali Harryho Pottera a Narniu a tieto knihy sa z políc míňali ako teplé párky. Stúpol záujem aj o iné knihy a pribudli čitatelia," hovorí Eva Janušová.
Knižnica pre mládež mesta Košice súťaž zorganizovala s multikinom City Cinemas OC Galéria, ktoré trom výhercom podaruje VIP vstupenky pre dve osoby v hodnote po 14 € na film podľa vlastného výberu. Šťastlivcov vylosujú riaditeľka KMK Iveta Hurná, riaditeľka City Cinemas Mária Pichnarčíková a spisovateľka Jana Bodnárová v pondelok 16. mája o 14. hod na pobočke KMK na Humenskej 9. Súčasťou programu je beseda s Janou Bodnárovou.
Vítaní sú všetci priaznivci detskej knihy.

Posledná úprava Piatok, 13 Máj 2011 09:00